- Popis
- Rozměry a barvy
- Jak nalepit samolepky?
- Video
-
Samolepky nejsou určeny pouze na vozidla - lze je lepit také na hladké povrchy jako jsou například dveře, skříně, zrcadla, lednice či jakýkoliv jiný hladký povrch. Samolepky zvládne nalepit opravdu každý.
-
Rozměry jsou uvedené u produktu. Pokud potřebujete jiný rozměr, napište nám požadované rozměry, obratem vám spočítáme cenu a po potvrzení vám samolepku zhotovíme a zašleme.
Barvy: pokud budete požadovat jinou barvu než je uvedena ve vzorníku u produktu, napište nám na emailovou adresu info@lepilo.cz.
-
Nálepky lze nalepit na všechny hladké povrchy
Místo, kam chcete samolepku nalepit, nejprve velmi důkladně omyjte vlažnou vodou, s přidáním čistícího prostředku vhodného pro mytí vašeho automobilu.
Optimální teplota pro lepení PVC samolepky je mezi 17 – 26 °C. Minimální teplota pro lepení je 10°C, maximální se uvádí 35°C, ale doporučujeme s lepením vyčkat na optimální teploty. Nikdy nelepte na rozpálené plochy automobilu (pokud stojí nebo stálo auto na přímém slunci), stejně tak nelepte v mrazu! Pokud je mráz, můžete lepit v temperované garáži, auto pak ponechte alespoň přes noc ve stejné teplotě pro vytvrzení samolepky a lepidla.
Lepení na sucho
Vezměte samolepku a stáhněte podkladový papír asi 2-3cm od okraje. Tento kousek odstřihněte nebo přehněte za samolepku.
Na předem očistěné, odmaštěné a suché místo opatrně přiložte samolepku a její odkrytou část postupně přilepte na místo. Buďte opatrní, jakmile samolepku jednou přilepíte, bez poškození nejde odlepit.
Pomalu stáhněte zbytek podkladového papíru (můžete postupně, pokud si troufáte tak můžete i celý najednou) a samolepku opatrně postupně přilepte na podklad a postupně ji vyhlazujte. Pro vyhlazení samolepky je vhodné použít filcovou stěrku, je možné použít i měkkou stěrku (máte-li jen tvrdou, omotejte ji jemným hadříkem).
Pokud se vám pod samolepkou přeci jen vytvořily vzduchové bublinky, nic se neděje – půjdou opatrně vyhladit směrem od středu samolepky ke krajům. V případě, že jste udělali chybu a bublinka vzduchu pod samolepkou je příliš veliká, udělejte do ní uprostřed dírku ostrou jehlou a směrem k dírce samolepku vyhlaďte – vzduch dírkou může unikat pryč.
Lepení na mokro
Její výhodou je, že umožňuje jemně korigovat nalepení samolepky, je však náročnější na provedení a pracnost:
Odstraňte ze samolepky podkladový papír, pro tuto metodu můžete celý.
Na místo, kam chcete samolepku nalepit a bylo předem očištěné a odmaštěné, nastříkejte rozprašovačem čistou vodou nebo vodou s několika kapkami jaru.
Při manipulaci se samolepkou si navlhčete ruce. Samolepka se vám na ně nebude lepit a lépe se vám s ní bude manipulovat.
Samolepku opatrně naneste na vlhkou plochu. Nyní ji ješte můžete posunout nebo jinak upravit, případně ji bez poškození sejmout a znovu nalepit.
Vyhlaďte bublinky, které se pod samolepkou mohly vytvořit. K tomu použijte filcovou stěrku, samolepku vyhlazujte od středu směrem k okrajům. Samolepku si stále přidržujte.
Po nalepení opatrně očistěte suchým hadrem přebytečnou vodu a přejeďte jím i samolepku. Voda pod samolepkou časem vyprchá za několik desítek minut. Druhý den je samolepka již pevná.